Starostlivosť o bižutériu

Všeobecné zásady a tipy pre ošetrovanie:

1. Bižutériu si dajte na seba až po úplnom dokončení Vášho „celkového ja“ a nielen makeupu a úpravy vlasov. Zabráňte tak styku s vodou, parfumami, pleťovými krémami, mydlom, lakom na vlasy a inými kozmetickými prípravkami.

2. Prvá vec, ktorú urobíte hneď ako sa vrátite späť domov z akéhokoľvek miesta je, že sa prezlečiete do pohodlného domáceho oblečenia. Trošku Vám tento režim upravíme. Prvá vec by mala byť, že si dáte dole všetku svoju bižutériu, dokonca ešte pred prezliekaním.

3. Manipulujte s Vašou bižutériou, len v prípade, že Vaše ruky nie sú mokré, mastné od krému, atď., Naopak vaše ruky musia byť čisté a suché.

4. Všetky šperky a bižutériu si VŽDY odložte pred spaním, pri športe, sprchovaní, krémovaní, parfumovaní, plávaní, umývaní riadu, práci v záhrade, akýchkoľvek domácich a iných manuálnych prácach.

5. Bižutériu si ďalej odkladajte pri práci so saponátmi, chemikáliami, kozmetickými prípravkami atď. pretože môže veľmi ľahko zoxidovať.

6. Bižutériu si vždy pred jej odložením a uschovaním ošetrite otieraním čistou a suchou 100% bavlnenou handričkou. Výrobky je potom nutné uschovávať na čistom a suchom mieste mimo dosahu slnka a veľkých teplotných zmien. V opačnom prípade bižutéria stratí svoj lesk a môžu sa vytvoriť škvrny na povrchu výrobku.

7. Nemiešajte si jednotlivé výrobky z bižutérie v jednej zásuvke, šperkovnici, v krabičke, vrecúšku, atď. Uschovajte si každý kúsok, alebo každý pár bižutérie oddelene. Napríklad si neukladajte všetky náušnice v jednom puzdre, v krabičke, šperkovnici bez prepážok, alebo vrecúšku. Jednotlivé výrobky si teda uschovávajte v oddelených látkových, alebo plastových vrecúškach a to platí hlavne pre bižutériu so vsadenými kamienkami a imitácie perál. Jednotlivé výrobky sa môžu takto doškriabať, kamienky povypadávať a celkovo dôjde k poškodeniu. Okrem toho, by bolo vhodné zabaliť každý výrobok do mäkkých papierových vreckoviek.

8. Výrobky z bižutérie je nutné uschovávať na čistom a suchom mieste mimo dosahu slnka a veľkých teplotných zmien. Ak určitý druh výrobku máte správne uschovaný na vhodnom mieste dlhšiu dobu, môžete si priebežne dané kusy bižutérie vyleštiť suchou handričkou zo 100% bavlny. V žiadnom prípade nečistite výrobky mokrou handričkou, zubnou pastou, alebo rôznymi tekutinami na čistenie pravých šperkov zo striebra a zlata. Imitácie šperkov sú vyrobené
z iného materiálu a preto môže povrch výrobku zoxidovať.

Dôležité upozornenie:
Ak by došlo k podráždeniu pokožky, neodporúčame výrobok ďalej nosiť z dôvodu možnosti alergickej reakcie, hoci naše výrobky sú bezniklové. Toto však nie je chyba tovaru, a preto ani výrobok nie je možné reklamovať.

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.